SUBARU - dilerzy - salony samochodowe

mazowieckie

województwo mazowieckie
salony samochodowe SUBARU

(aby uzyskać więcej informacji kliknij na nazwę salonu)

DAWOJ Sp. z o.o. Sp. K.

adres: Wiosenna 44, 05-092 ŁomiankiSUBARU - informacje o marce:

Subaru to japońska firma motoryzacyjna.
Nazwa marki oraz logo Subaru odnoszą się do astrologii. Subaru oznacza plejady, a logo marki przedstawia konstelację sześciu gwiazd.
Historia firmy sięga 1917 roku, ale pierwszy samochód marki Subaru pojawił się dopiero w 1954 roku.
Po zakończeniu drugiej wojny światowej dokonano demilitaryzacji firmy lotniczej Nakajima Aircraft i za zgodą USA oraz ONZ - utworzono koncern Fuji Heavy Industries, który zajmował się produkcją sprzętu budowlanego i gospodarstwa domowego, a od 1953 roku - konstruowaniem i produkcją samochodów.
W 1954 roku Fuji Heavy Industries przedstawiło pierwszy prototyp samochodu osobowego, który otrzymał kryptonim roboczy P-1, a w 1955 roku zaprezentowano model Subaru 1500, który był postrzegany jako arcydzieło technologiczne, gdyż samochód posiadał w pełni niezależne zawieszenie przednich kół wspieranych przez amortyzatory olejowo-gazowe i niezależny wahacz wleczony.
W 1958 roku pojawiło się Subaru 360, które świetnie się sprzedawało i było produkowane do 1970 roku.
W 1966 roku rozpoczęto produkcję Subaru serii 1000 z poprzecznie montowanym silnikiem, co okazało się świetnym pomysłem technicznym, który przyczynił się do zwiększenia stabilności i rozłożenia masy pojazdu i jest wykorzystywany do dzisiaj.
W 1969 roku na rynku zadebiutował następca Subaru 360 - model R-2.
W 1971 roku przedstawiono Subaru Leone w wersji sedan i kombi, z silnikiem typu Boxer, z przeciwległymi cylindrami i horyzontalnie umieszczonymi tłokami. Był to pierwszy samochód osobowy w seryjnej produkcji z napędem na cztery koła, oznaczony przez firmę symbolem 4WD, co zapoczątkowało system AWD, czyli niezależnego napędu na cztery koła. W 1972 roku zaprezentowano model Subaru Rex, w 1977 roku - model Subaru Brat, pick-up z napędem 4x4, sprzedawany w USA, w 1983 roku - Subaru minivan Domingo, a w 1984 roku - Subaru Justy z napędem 4WD.
W 1985 roku pojawił się zupełnie odmieniony Subaru Leone, a w 1989 - Subaru Legacy, produkowany do dzisiaj.
W 1991 roku miał swój debiut model Subaru SVX, a rok później - Subaru Vivio.
W 1992 roku odbyła się premiera modelu Subaru Impreza, który okazał się najpopularniejszym modelem firmy Subaru. Kierowca Colin McRae wygrał dwie eliminacje Mistrzostw Świata – Rajd Nowej Zelandii oraz Rajd RAC, w 1995 roku zdobył tytuł mistrza świata, a firma Subaru tytuł mistrza świata wśród producentów, a rajd RAC zakończył się dla kierowców teamu Subaru potrójnym zwycięstwem.
W latach 1996 i 1997 Subaru zdecydowanie dominowało na trasach rajdowych. Trzy lata z rzędu Subaru wywalczyło tytuł mistrza świata wśród producentów.
W 1997 roku, dzięki namowom Davida Richards'a, szefa Prodrive'u – firmy produkującej rajdowe wersje Subaru Impreza, FIA wprowadziła nowy regulamin zezwalający na większe przeróbki samochodów rajdowych. Subaru jako pierwsze wykorzystało tę okazję i stworzyło nowy model – Subaru Impreza 555 WRC'97.
W 1997 roku pojawiło się również terenowe Subaru Forester, a w 1998 roku rozpoczęto produkcję modelu Subaru Pleo oraz przedstawiono trzecią generację Subaru Legacy w wersjach kombi i Outback.
W 1999 roku zaprezentowano Sambar/Sambar Dias, Pleo Nesta i nowy Sport Utility Sedan, na salonie w Genewie - Legacy sedan III generacji, a na salonie w Tokio – Station Wagon Concept i Imprezę Wagon Concept.
W 2000 roku Subaru zmieniło stylistykę Subaru Impreza, a w 2002 roku - przedstawiło nowe, odświeżone wersje Forestera oraz Imprezy.
W 2003 roku pojawiło się najnowsze Legacy B4 oraz produkowane na Węgrzech Justy G3X bliźniacze dla modelu Suzuki Ignis.
W 2005 roku Subaru pokazało pierwszego SUV-a B9 Tribeca.
W 2007 roku zaprezentowano kolejną generację Imprezy oraz kolejną generację Subaru Justy, tym razem produkowaną w Japonii i zbudowaną na bazie Daihatsu Sirion II generacji.
W 2009 roku zaprezentowano nową generację modelu Legacy i jego terenową odmianę - Outback.
W 2013 roku Subaru rozpoczęło produkcję samochodów o napędzie hybrydowym. Pierwszym modelem napędzanym benzynowym silnikiem typu bokser oraz jednostką elektryczną jest model XV. W tym samym roku przedstawiono również nową generację Subaru WRX.