LAND ROVER - dilerzy - salony samochodowe

mazowieckie

województwo mazowieckie
salony samochodowe LAND ROVER

(aby uzyskać więcej informacji kliknij na nazwę salonu)

JLR Centrum Sp. z o.o.

adres: Waszyngtona 50, 03-910 Warszawa

JLR Centrum Sp. z o.o.

adres: Al. Witosa 31, 00-710 WarszawaLAND ROVER - informacje o marce:

Land Rover to brytyjska marka samochodów terenowych produkowanych w Anglii. Pojawiła się na rynku w 1948 roku. Początkowa marka wchodziła w skład koncernu Rover, jednak od 1975 roku Land Rover funkcjonuje jako samodzielna i niezależna marka.
Pierwszy samochód marki Land Rover został zaprojektowany w 1947 roku przez Maurice`a Wilksa, szefa projektantów brytyjskiej marki Rover.
Pierwszą wersję produkcyjną Land Rovera zaprezentowano w kwietniu 1948 roku na targach motoryzacyjnych w Amsterdamie. Był to model Land Rover Series, który produkowany jest do dzisiaj bez większych zmian jako model Defender.
W 1954 roku pojawiła się przedłużona wersja Land Rovera o rozstawie osi 107 cali.
W 1957 roku po raz pierwszy Land Rover wyposażył swój model w silnik wysokoprężny.
W 1958 roku pojawiła się druga generacja - Series II, gdzie pod maską umieszczono nowy, czterocylindrowy, silnik o pojemności 2286 ccm.
Land Rovery wykorzystywano głównie jako uniwersalne terenowe samochody wojskowe, podobnie jak amerykańskie samochody Jeep, niemieckie Mercedesy klasy G oraz radzieckie UAZ 469B.
W 1970 roku przedstawiono pierwszy model Range Rover. Pod tą nazwą miały być produkowane lepiej wyposażone modele samochodów Land Rover z silnikiem V8. Konstrukcja samochodu była oparta na mocnej ramie, do której montowano trzydrzwiowe nadwozie. Samochód posiadał permanentny napęd na cztery koła.
W 1971 roku zaprezentowano trzecią odsłonę modelu Land Rover - Series III, w której montowano w pełni zsynchronizowaną skrzynię biegów. Samochód miał nowy wygląd zewnętrzny, a wewnątrz pojawiły się materiały wyższej jakości.
Pod koniec 1985 roku trzecia odsłona Land Rovera - Series III, została zastąpiona przez modele 90 oraz 110.
W 1988 roku firma British Aerospace zaczęła kontrolować udziały w Rover Group.
W 1989 roku Land Rover rozpoczął produkować pojazdy pod swoją marką, gdyż wcześniej były to modele marki Rover.
Na początku lat 90. XX-wieku zaprezentowano model o nazwie Discovery, natomiast model 90 oraz model 110 otrzymały nową nazwę - Defender.
W 1994 roku kontrolę nad grupą Rover przejął niemiecki koncern BMW. Niedługo potem pojawił się nowy Range Rover, który aspirował do segmentu luksusowych SUVów.
W 1997 roku zaprezentowano model Freelander, który miał stanowić konkurencję dla modeli Honda CR-V i Toyota RAV4. Bardzo szybko model Freelander stał się jednym z najlepiej sprzedających się modeli w tym segmencie w Europie.
W 1998 roku pojawiła się nowa generacja modelu Discovery.
W 2000 roku koncern Ford Motor Company wykupił markę Land Rover od BMW.
W 2002 roku zaprezentowaną trzecią odsłonę modelu Range Rover, a w 2003 roku - trzecią generację modelu Discovery.
W 2008 roku Ford sprzedał brytyjską markę Land Rover indyjskiemu koncernowi Tata Motors.
Aktualnie rozwój marki Land Rover nabiera tempa.
Od swojego pierwszego projektu, aż po futurystyczny samochód koncepcyjny Range Stormer, Land Rover pozostał wierny podstawowym wartościom, jakie wpisano w projekt każdego z modeli - wyjątkowość, przygoda, determinacja i dominacja. Legenda zatem trwa...
Modele marki - Land Rover 90, Land Rover 110, Land Rover Series (1948 - 1985), Land Rover Defender (od 1983), Land Rover Discovery (od 1989), Land Rover Freelander (od 1996), Land Rover Minerva, Land Rover Wolf, Range Rover (od 1970), Range Rover Sport (od 2005) oraz Range Rover Evoque (od 2011).
Najnowszą propozycją marki jest zatem model Range Rover Evoque – samochód osobowy o nadwoziu typu SUV, produkowany od 2011 roku.
Auto ma bardzo nowoczesny design. Występuje w dwóch wersjach nadwozia: 3-drzwiowej - Evoque Coupe i 5-drzwiowej.
Pod koniec 2013 roku auto poddano delikatnej modernizacji na rok modelowy 2014. Do oferty włączono 9-biegową automatyczną skrzynię biegów opracowaną we współpracy z firmą ZF, system aktywnego napędu Active Driveline, który zmienia auto z napędem na cztery koła w napęd na przednie koła przy prędkościach powyżej 35 km/h; jednocześnie jeżeli pojawiłoby się ryzyko utraty przyczepności, w zaledwie 300 milisekund możliwe będzie dołączenie tylnej osi. Do tego wszystkiego - nowoczesne układy bezpieczeństwa: system odczytywania znaków drogowych, utrzymania na pasie ruchu i asystenta parkowania.