BMW - dilerzy - salony samochodowe

dolnośląskie | kujawsko-pomorskie | lubelskie | łódzkie | małopolskie | mazowieckie | podkarpackie | podlaskie | pomorskie | śląskie | wielkopolskie | zachodniopomorskie





województwo dolnośląskie
salony samochodowe BMW

(aby uzyskać więcej informacji kliknij na nazwę salonu)

Inchcape Motor

adres: Karkonoska 61, 53-015 Wrocław


województwo kujawsko-pomorskie
salony samochodowe BMW

(aby uzyskać więcej informacji kliknij na nazwę salonu)

Posłuszny

adres: Fordońska 264, 85-790 Bydgoszcz


województwo lubelskie
salony samochodowe BMW

(aby uzyskać więcej informacji kliknij na nazwę salonu)

Best Auto

adres: Zemborzycka 67, 20-445 Lublin


województwo łódzkie
salony samochodowe BMW

(aby uzyskać więcej informacji kliknij na nazwę salonu)

Tłokiński

adres: Aleksandrowska 131c, 91-224 Łódź


województwo małopolskie
salony samochodowe BMW

(aby uzyskać więcej informacji kliknij na nazwę salonu)

M-Cars

adres: Góra Libertowska 14, 30-444 Libertów


województwo mazowieckie
salony samochodowe BMW

(aby uzyskać więcej informacji kliknij na nazwę salonu)

Auto Fus

adres: Ostrobramska 73, 04-175 Warszawa

Bawaria Motors

adres: Czerniakowska 47, 00-715 Warszawa

Inchcape Warszawa

adres: Aleja Prymasa Tysiąclecia 64, 01-424 Warszawa


województwo podkarpackie
salony samochodowe BMW

(aby uzyskać więcej informacji kliknij na nazwę salonu)

Auto Premium

adres: Świlcza 147h, 36-072 Świlcza (koło Rzeszowa)


województwo podlaskie
salony samochodowe BMW

(aby uzyskać więcej informacji kliknij na nazwę salonu)

Auto-Breczko

adres: Generała Franciszka Kleeberga 55, 16-070 Białystok


województwo pomorskie
salony samochodowe BMW

(aby uzyskać więcej informacji kliknij na nazwę salonu)

Zdunek

adres: Miałki Szlak 43/45, 80-717 Gdańsk


województwo śląskie
salony samochodowe BMW

(aby uzyskać więcej informacji kliknij na nazwę salonu)

Bawaria Motors

adres: Kościuszki 253, 40-690 Katowice

Sikora

adres: Warszawska 56, 43-300 Bielsko-Biała

Sikora Mikołów (Serwis)

adres: Pszczyńska 103, 43-190 Mikołów


województwo wielkopolskie
salony samochodowe BMW

(aby uzyskać więcej informacji kliknij na nazwę salonu)

Olszowiec

adres: Ostrowska 330, 61-312 Poznań

Smorawiński

adres: Obornicka 235, 60-650 Poznań


województwo zachodniopomorskie
salony samochodowe BMW

(aby uzyskać więcej informacji kliknij na nazwę salonu)

Bońkowscy

adres: M. Golisza 6, 71-682 Szczecin



BMW - informacje o marce:

BMW, Bayerische Motoren Werke, to niemieckie przedsiębiorstwo, które produkuje samochody osobowe i motocykle oraz skutery pod marką BMW. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Monachium. BMW jest również właścicielem marek samochodów MINI oraz Rolls-Royce.
W 1913 roku, Karl Friedrich Rapp otworzył fabrykę, która projektowała silniki dla samolotów. Znajdowała się ona niedaleko fabryki Gustava Otto. Syn wynalazcy silnika czterosuwowego zajmował się tam konstrukcją małych samolotów.
W 1916 roku firma Rapp Motoren Werke zaczęła mieć poważne problemy finansowe i techniczne. Nowi szefowie firmy Franz-Josef Popp oraz Max Fritz, wspomogani przez finansistę Camillo Castiglioniego, postanowili połączyć firmę stworzoną przez Rappa z fabryką Gustava Otto. W ten sposób powstała firma BFW - Bayerische Flugzeug Werke, która w 1918 roku została przemianowana na BMW AG - Bayerische Motor Werke.
Początkowo firma BMW koncentrowała się na tworzeniu silników do samolotów wojskowych.
W 1920 roku opracowano logo firmy, które przetrwało do dzisiaj, w lekko tylko zmienionej przez lata formie. Inspirację zaczerpnięto od kręcącego się śmigła samolotu.
Po zakończeniu pierwszej wojny światowej pojawiły się poważne trudności, gdyż Traktat Wersalski zabraniał BMW produkcji silników dla lotnictwa. Firma zaczęła zatem produkować hamulce pneumatyczne dla pociągów.
Motoryzacyjna historia marki BMW rozpoczęła się w 1928 roku, kiedy to zaprezentowano pierwszy model samochodu osobowego Dixi 3/15. Model ten był budowany na licencji brytyjskiego Austina Seven. Pierwsze egzemplarze miały otwierany dach oraz napędzał je czterocylindrowy silnik o pojemności 743 cm3 i mocy 15 KM. Auto mogło rozpędzić się do 80 km/h.
W 1929 roku pojawiła się ulepszona wersja DA/2, której nadwozie było w całości wykonane ze stali, a hamulce były montowane przy każdym z kół.
W 1932 roku powstał model 3/20PS. Silnik o pojemności 782 cm3 i jego cztery cylindry potrafiły wygenerować 20 KM przy 3.500 obrotach na minutę. Był to pierwszy samochód zaprojektowany w całości w monachijskim BMW i pierwsze auto niemieckiej marki, które wygrało prestiżowy Concours d`Elegance.
Po modelu 303, który był pierwszą bawarską limuzyną zasilaną sześciocylindrową rzędówka, w 1936 roku pojawił się model BMW roadster 328.
Krótko po wybuchu drugiej wojny światowej, BMW przejęto fabrykę firmy Brandenburgische Motorenwerke w Berlinie-Spandau oraz Basdorf i Zuhlsdorf.
Pod koniec wojny zakład w Monachium został zniszczony, natomiast Eisenach, gdzie było większość części i narzędzi potrzebnych do montowania samochodów, przejął Związek Radziecki. Tutaj, poza kontrolą centrali z Monachium, kilka miesięcy po zakończeniu wojny, ruszyła produkcja. Dopiero w 1951 roku prawnie zakazano fabryce w Eisenach produkcji samochodów pod marką BMW i początkowo zmieniono ich nazwę na EMW, a w 1955 roku - na Wartburg.
Natomiast fabryka w Monachium po wojnie zajmowała się naprawami samochodów armii USA, produkcją części zamiennych, narzędzi rolniczych i motocykli.
W 1951 roku zaprezentowano w Monachium pierwszy powojenny samochód. Był to model BMW 501.
W 1954 roku przedstawiono model BMW 502, który był wyposażony, po raz pierwszy w historii, w jednostkę V8, zbudowaną całkowicie z aluminium. Produkcja tego modelu okazała się jednak nieopłacalna, gdyż zaczynał się kryzys, którego nie zdołał nawet poprawić model BMW Isetta, produkowany na licencji włoskiego koncernu ISO.
W latach 1958-1959 w koncernie pojawił się plan sprzedaży BMW spółce Daimler-Benz AG. Jednak po fali protestów akcjonariuszy oraz pracowników koncepcja ta nie została zrealizowana.
Na początku lat 60. XX-wieku BMW postanowiło wypełnić niszę, jaka powstała na rynku. Brakowało bowiem samochodów klasy średniej. W 1962 roku zaprezentowano auto "Neuen Klasse", czyli BMW 1500, które osiągnęło duży sukces, spotęgowany wygranymi w wyścigach.
W latach 70. w zarządzie BMW zasiadł Eberhard von Kuenheim, który doprowadził do tego, że obroty niemieckiej marki wzrosły osiemnastokrotnie.
W 1972 roku pojawiła się pierwsza generacja popularnego do dzisiaj modelu z Serii 5. BMW E12 był początkowo kierowany na rynek amerykański i był głównym źródłem profitu BMW. W tym samym czasie powstała również dywizja BMW Motorsport, która zajęła się produkcją bardzo wydajnych wersji cywilnych modeli.
W 1973 roku prawdziwą sensację wywołał model BMW 2002 Turbo, który był pierwszym seryjne produkowanym niemieckim samochodem wyposażonym w turbodoładowanie (Porsche 911 Turbo pojawiło się rok później). Turbodoładowany silnik o mocy 170 KM zapewniał ważącemu 1080 kg BMW fantastyczne osiągi: przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,2 sekundy i prędkość maksymalną 212 km/h.
Na początku lat 80. otwarto fabrykę BMW w RPA oraz zaprezentowano pierwszą wersję popularnej "trójki", czyli BMW Serii 3 oraz luksusowej "siódemki" - BMW Serii 7 oraz, niedługo potem, BMW Serii 6.
Lata 80. i 90. to znacząca ekspansja niemieckiej marki, gdyż forma BMW postanowiła zaistnieć jako producent wieloseryjny.
W 1994 roku przejęto brytyjski Rover Group - Rover, MG, MINI i Land Rover. Jednak inwestycja ta okazała się nietrafiona. Powodem porażki była słaba jakościowa oferta tych marek. Przestarzałe konstrukcje i silna konkurencja na rynku spowodowały, że sprzedaż nie spełniła oczekiwań. Dlatego 16 marca 2000 roku BMW zakończyło współpracę. MG -Rover został sprzedany za symboliczną kwotę 10 funtów, Land Rover przeszedł do koncernu Ford, natomiast MINI pozostało w grupie BMW.
Kolejnym krokiem było przejęcie, po negocjacjach z Volkswagenem, praw do marki Rolls-Royce.
Pod koniec lat 90. zaczęto produkować samochód sportowo-rekreacyjny BMW X5, a niedługo potem model BMW X3 oraz nową serię modeli oznaczoną numerem 1.
W 2005 roku BMW zakupiło wyścigowy team Sauber. W ten sposób powstał team BMW-SAUBER.
W 2007 roku BMW rozpoczął współpracę z chińskim koncernem Brilliance.
Samochody grupy BMW zaliczają się do najwyższej klasy pod wieloma względami. Wymienić tu należy przede wszystkim prestiż, luksus, estetykę, dynamiczne osiągi oraz wdrażanie najnowszych technologii. Koncern oferuje wiele modeli dla każdego klienta - auta osobowe BMW serii 1, 3, 5, 6, 7, 8, luksusowe SUV-y serii X, samochody sportowe serii Z i usportowione serii M oraz różne modele motocykli.
Niedaleko siedziby BMW w Monachium znajduje się muzeum BMW. W 2008 roku muzeum zostało gruntownie przebudowane i 21 czerwca 2008 roku zostało ponownie otwarte. Jest to ten sam budynek co BMW Welt. Wystawa muzeum jest podzielona tematycznie na siedem działów - stylistyka, firma, motocykle, technologia, sport, marka oraz rozwój różnych serii.