HUMMER - dilerzy - salony samochodowe

mazowieckie

województwo mazowieckie
salony samochodowe HUMMER

(aby uzyskać więcej informacji kliknij na nazwę salonu)

AUTO-POL-SERWIS Sp z o.o. S.K.A.

adres: Mangalia 2, 02-930 WarszawaHUMMER - informacje o marce:

Hummer to marka samochodów terenowych produkowanych przez AM General Corporation, która sprzedała nazwę i pozwolenia na nowe modele i produkcję koncernowi General Motors Corporation.
Nazwa Hummer pochodzi od nazwy Humvee i początkowo była nazwą potoczną, nadaną przez żołnierzy armii amerykańskiej pojazdowi wielozadaniowemu HMMWV - High Mobility Multi-Purpose Wheeled Vehicle, w skrócie - Humvee.
Marka Hummer powstała więc niejako na zamówienie amerykańskiej armii.
W 1979 roku ogłoszono przetarg na pojazdy HMMWV, które były protoplastą cywilnych wersji sprzedawanych pod marką Hummer. Pierwszy egzemplarz powstał na zamówienie Arnolda Schwarzeneggera.
Terenówki z wojskowym rodowodem początkowo produkowane były przez AM General Corporation. Firma stanowiła część firmy AMC Jeep’s General Products. Jednak w 1998 roku została sprzedana firmie General Motors i oprócz egzemplarzy dla wojska produkowane są obecnie również wersje cywilne tych pojazdów. Początkowo Hummery były pojazdami wojskowymi, przystosowanymi do ekstremalnej jazdy w terenie i niecodziennej eksploatacji. Konstrukcja musiał być niezawodna, co potwierdziła wielokrotnie w boju, np. w amerykańskiej inwazji w Kuwejcie o kryptonimie „Pustynna Burza”.
O tym, że cywilne wersje Hummerów pojawią się w sprzedaży zadecydowała sprzedaż marki koncernowi GM.
W następnych latach GM wprowadziło dwa nowe modele H2 oraz H3 i zmieniło nazwę oryginalnego modelu na H1.
Serie H1 i H2 nadal wytwarzane są w fabryce AM General. Natomiast produkcja serii H3 została przeniesiona do zakładów niedaleko Los Angeles, gdzie produkuje się także Chevrolet Colorado i pick-upy marki GMC.
Model H1 stanowi najbardziej ubogą odmianę cywilnych wersji. Samochód przeznaczony jest do jazdy w terenie. Mimo wagi przekraczającej 3,5 tony auto dobrze spisuje się w trudnych warunkach. Także dzięki mocnym silnikom, których pojemność waha się od 6,2 l (150 KM) do 6,6 l (305 KM).
Model H2 wyróżniał się bardziej cywilną sylwetką. W 2000 roku zadebiutowała w Detroit wersja SUV, a rok później w Nowym Jorku wersja SUT (pick-up). W 2002 roku rozpoczęła się produkcja obu odmian nadwoziowych. Auto napędzane jest 6,0 l silnikiem V8 Vortec o mocy 316 KM. H2 nie należy do tanich aut, jednak rekompensuje to bogatym wyposażeniem. Niestety cięższy o kilkaset dodatkowych kilogramów stracił swój charakter w terenie.
Seria H3 to najnowszy produkt marki. Zadebiutował na rynku w 2005 roku. Jest mniej prestiżowy niż H2 i posiada mniejszy silnik R5 Vortec o pojemności 3,5 l i mocy 220 KM. Z masą całkowitą 2650 kg jest też najlżejszym modelem w gamie Hummera.
W roku 2006 koncern GM postanowił rozszerzyć dystrybucję do kilku krajów w Europie. W tym samym roku uruchomiono produkcję Hummera H3 w Afryce, a w 2008 roku - w Australii. H2 natomiast montowany jest w Kaliningradzie od 2004 roku.
W 2008 roku rodzina Hummerów miała powiększyć się o czwarty model, model koncepcyjny Hummer HX, nazwany niedługo potem jako H4. Miał to być najmniejszy z dotychczasowych samochodów. Jego rozmiary miały być porównywalne z Jeepem Wranglerem. Był napędzany silnikiem 3,6 l V6, współpracującym z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów. Z przodu i z tyłu były niezależne zawieszenia, hamulce tarczowe i napęd na cztery koła. Wygląd - skośny do tyłu, kolor matowy oliwkowy, funkcjonalnie wyjmowane drzwi. Podłoga była wyłożona gumowanym materiałem. Wyjmowane tylne siedzenia zapewniały przestrzeń ładunkową. Konsola zawierała przedział dla telefonów i odtwarzaczy mp3, bez tradycyjnego radia.
Jednak w 2010 roku zaprzestano produkcji cywilnej odmiany modelu Hummer, ale w 2014 roku została wznowiona produkcja Hummera H1 pod nazwą humvee c-series. Jest on dostępny na zamówienie jako zestaw części, w którym nie ma silnika oraz skrzyni biegów, AM General Corporation sugeruje silnik Duramax LLY Turbo Diesel, który był montowany w Hummerze H1 Alpha.